سه روش برای کمک به تصمیم گیری سریع و داده محور با هوش تجاری

The ways to help make fast decisions

 

در عصر تحول دیجیتال، ما شاهد قدرت تحول‌آفرین داده‌ها روی تصمیمات تجاری آگاهانه و ایجاد تغییرات بلادرنگ هستیم. استفاده از داده‌های سازمانی می‌تواند به تیم‌های شما کمک کند تا تجربیات مشتری مرتبط را شکل دهند، محدودیت‌های سیستم را ایجاد کنند، عملیات را بهبود بخشند، و رهبری کسب و کار را بر اساس معیارهای مشترک هماهنگ کنند.

با این حال، بسیاری از سازمان‌ها هنوز تلاش می‌کنند تا تعداد افرادی که از داده‌ها در روال‌های روزمره و جریان کار خود استفاده می‌کنند را افزایش دهند. موانع زیادی بین کارمندانی که به داده‌ها و تحلیل‌های پیچیده نیاز دارند وجود دارد(به منظور اتخاذ بهترین تصمیم که به آن‌ها متکی هستند).

خوشبختانه، پلتفرم‌های تحلیلی مدرن در حال تکامل، می‌توانند به همه(از کاربران حرفه‌ای گرفته تا کارمندان مقدماتی) کمک کنند تا با داده‌های قابل اعتماد خیلی سریع و با اطمینان بیشتری تصمیم بگیرند. بیایید این تکامل که از طریق سه روشی که به تصمیم‌گیری سریع کمک می‌کند، را بررسی کنیم:

  • دموکراتیک‌سازی داده‌ها.
  • ارائه رابط‌های کاربری که افراد را به تمام مهارت‌ها مورد نیاز برای دریافت بینش سریع مجهز می‌کنند.
  • ارائه برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی(AI) که تجزیه و تحلیل پیشرفته را قابل دسترس می‌کند.

دموکراتیک‌سازی داده‌ها برای چابکی سازمان

با میلیون‌ها سرمایه صرف شده برای جمع‌آوری، نگهداری، پاک‌سازی و ذخیره داده‌ها، تعجب‌آور است که بسیاری از سازمان‌ها نیز آن را دموکراتیک نمی‌کنند. اگر بتوانید به جای محدود کردن دسترسی، داده‌ها را در اختیار کسانی قرار دهید که ذاتاً کسب و کار شما را می‌شناسند، آن وقت است که به کمک این روش تصمیم‌گیری سریع صورت می‌گیرد و معجزه می‌شود.

فناوری اطلاعات اغلب دروازه و گلوگاهی برای نحوه دریافت بینش افراد تجاری است. یک داشبورد یا گزارش ممکن است ذر پاسخ به برخی سؤالات کمک کند، اما اگر تیم‌ها سؤالات دیگری داشته باشند چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا آن‌ها به IT برمی‌گردند و در صف درخواست‌ها منتظر می‌مانند؟ یا اینکه آن‌ها داده‌ها را به صفحات گسترده اکسپورت می‌کنند و حاکمیت داده را از بین می‌برند؟ سناریوی معمول در کسب و کار شما چیست؟

گسترش دسترسی به اطلاعات با تجزیه و تحلیل سلف سرویس تنها شروعی برای کار است. با فعال کردن داده‌‌کاوی از طریق رابط‌های کاربری مختلف و تعامل با داده‌ها، می‌توانید به کارمندان کمک کنید تا در کشف «ناشناخته‌های مجهول» و بینش‌های تأثیرگذار، فراتر از کویری‌های اولیه پیش بروند.

به سازمان خود راه‌های بیشتری برای تعامل با داده‌ها و یافتن اطلاعات بینش بدهید

ارزش تغییردهنده تجزیه و تحلیل در کاوش و تعامل داده‌ها نهفته است، بنابراین هر کسی می‌تواند به سؤالات در یک جریان بدون وقفه پاسخ دهد. راه‌حل‌های سازمانی اغلب قابلیت‌های پیشرفته‌ای را ارائه می‌کنند که کاربران سخت‌کوش خواستار آن هستند، اما به قیمت منحنی یادگیری شدید یا موارد کاربری محدود برای سایر بخش‌های کسب‌وکار.

مردم علاقه‌مند هستند در مورد داده‌های خود(و نه یادگیری نرم‌افزار) سؤال بپرسند و شما نباید برای تجهیز کردن همه افراد موجود در کل نیروی کار خود به بینش‌های مرتبط، به معاوضه‌ها یا راه‌حل‌های نقطه‌ای فکر کنید.

کارمندان شما بر اساس کارکردهای شغلی، موارد کاربری از تجزیه و تحلیل و سطح راحتی در کار با داده‌ها، تجزیه و تحلیل متفاوتی انجام می‌دهند. تجزیه و تحلیل بصری درگ اند دراپ(کشیدن و رها کردن) انجام تجزیه و تحلیل را برای افراد ساده می‌کند. برای ایجاد گزارش‌ها و داشبوردها، دیگر نیازی به فرایندهای قدیمی با کدهای سنگین و معیارهای از پیش تعیین شده نیست. بهترین شیوه‌های بصری داخلی همچنین به افراد کمک می‌کند تا داده‌های خود را به صورت شهودی مشاهده و درک کنند(از پالت‌های رنگی انتخاب‌شده با دست تا پیشنهادات خودکار برای انواع نمودارهای مؤثر بر اساس داده‌هایی که در حال تجزیه و تحلیل هستند).

زبان طبیعی(چیزی که همه ما با آن آشنا هستیم) همچنین به افراد کمک می‌کند تا داده‌ها را به راحتی کشف کنند. آن‌ها می‌توانند سؤالات یا کلمات کلیدی را در رابط کاربری تایپ کنند تا پاسخ‌ها را دریافت کنند و بدون نیاز به درک مدل‌های زیربنایی یک منبع داده یا نحوه ساختار پرس‌وجو، تصمیم‌گیری آگاهانه بگیرند. به‌عنوان‌مثال، Ask Data حتی هدف ورودی‌های مبهم را تفسیر می‌کند تا کاوش داده‌ها را هدایت کند و افراد را قادر می‌سازد تا سؤالات خود را اصلاح کنند، بدونه اینکه مجدداً تجزیه و تحلیل را شروع کنند.

برای حل مشکلات بیشتر با هوش مصنوعی، از قابلیت‌های تجزیه و تحلیل پیشرفته استفاده کنید

از هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی(ML) و سایر روش‌های آماری برای حل مشکلات تجاری تا حد زیادی در حوزه علم داده استفاده شده است. بسیاری از سازمان‌ها تیم‌های علمی داده‌ای کوچکی دارند که بر مشکلات خاص، حیاتی و بسیار مقیاس‌پذیر متمرکز شده‌اند.

در حالی که قابلیت‌های هوش مصنوعی، ML و زبان طبیعی می‌توانند بسیار تخصصی باشند، اما می‌توان آن‌ها را نیز قابل دسترس ساخت. پیش‌بینی‌های ساده و شهودی مبتنی بر ML و هوش مصنوعی، برنامه‌ریزی سناریو چه می‌شود، و ساخت مدل هدایت‌شده(همه با استفاده از کلیک چند کد) راه‌های قدرتمندی را برای افراد در تعامل با داده‌ها و انجام تحلیل‌های پیچیده معرفی می‌کنند.

تجزیه و تحلیل بصری همراه با قابلیت‌های هوش مصنوعی شفاف می‌تواند تجزیه و تحلیل را برای اعضای تیمی که فاقد تخصص فنی لازم هستند، تقویت کند. تجزیه و تحلیل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی با ارائه توصیه‌های هوشمند و کمک به افراد در پرسیدن سؤالات در محل، تجزیه و تحلیل‌های پیشرفته را در دست افراد بیشتری قرار می‌دهد و زمانی که هوش مصنوعی قابل دسترس و شفاف باشد، می‌تواند اعتماد مردم را به تجزیه و تحلیل افزایش داد.

تجزیه و تحلیل افزوده همچنین می‌تواند به شرکای تجاری شما کمک کند تا در زمان‌های مهم تصمیمات ارزشمندی بگیرند. این اطمینان، شایستگی، سهولت استفاده و شفافیت به فرهنگ داده کمک می‌کند که در آن، مردم داده‌ها را بر حدس و گمان و «روشی که همیشه انجام می‌دادند» ترجیح می‌دهند.

به اشتراک بگذارید

یک قدم تا داده محوری

کافیست اطلاعات تماس خود را وارد کنید. ما با شما تماس خواهیم گرفت.

یک قدم تا داده محوری فاصله دارید

کافیست فرم زیر را تکمیل کنید.