داستان موفقیت صنایع تخم‌مرغ تلاونگ

صنعت

تولید و پخش تخم مرغ

تعداد پرسنل

500

نرم‌افزارها

راهکاران

 • درباره تلاونگ

  شرکت تلاونگ در سال ۱۳۵۶ با تأسیس یک مزرعه‌ی پرورش مرغ گوشتی با ظرفیت ۱۷۰۰۰۰ قطعه شروع بکار کرد و در ادامه روند توسعه فعالیت‌های خود به تأسیس مزارع مرغ مادر گوشتی، کارخانه‌ی جوجه‌کشی، مزارع پرورش مرغ تخم‌گذار و گوشتی و کارخانجات تولید کنسانتره برای مصارف دام و طیور اقدام نمود. تلاونگ به عنوان اولین تولیدکننده تخم مرغ بسته‌بندی در ایران با بکارگیری دستگاه سورت و بسته بندی تمام اتوماتیک، نقش تعیین کننده‌ای در خصوص هوشمندسازی صنعت غذای کشور داشته است، این مجموعه برای نخستین بار در سال ١٣٨٤ تخم مرغ مایع پاستوریزه را تولید و به کارخانه‌جات صنایع غذایی، شیرینی و شکلات عرضه کرده است.

  شرح مسئله:

  صنعت تولید تخم مرغ مانند هر صنعت دیگری با چالش‌هایی مواجه است. تغییرات قیمت تولید، نوسانات در تقاضا، مدیریت موجودی و کنترل کیفیت از جمله مسائلی هستند که بر عملکرد کلی شرکت اثرگذارند. از طرفی تهیه گزارش‌ها از واحدهای مختلف، سازمان را با مشکلات متعددی از قبیل صرف زمان طولانی، مغایرت در گزارشات و تفاوت در نحوه ارائه مواجه خواهد کرد

استفاده از هوش تجاری(BI) به ما امکان را می‌دهد تا با دقت به چالش‌های موجود در صنعت پاسخ دهیم.

با تجمیع و تحلیل داده‌های مرتبط با تولید، تقاضا، موجودی و کیفیت، توانستیم الگوهای کلیدی را تشخیص داده

و به بهبود فرآیندها و تصمیم‌گیری‌های بهتری دست یابیم.

محمد معصومی / مدیرعامل صنایع تخم‌مرغ تلاونگ

 • راهکار:

  از طریق داشبوردها و گزارش‌های BI، تیم‌های مختلف توانستند به داده‌های به‌روز دسترسی داشته باشند. این راهکار به مدیران ارشد این امکان را می‌دهد تا بهبودهای اساسی در مدیریت موجودی، تولید و کیفیت ایجاد کنند.

  استفاده از داشبوردها و گزارش‌های هوش تجاری این قابلیت را دارد که تیم‌های مختلف تصمیمات اساسی را با استناد به داده‌های به‌روز گیرند و همچنین، مدیران می‌توانند با اعمال تغییرات در فرآیندها، عملکرد عمومی را بهبود بخشند.

  در ادامه شما می‌توانید ویدیو کامل صحبت­‌های جناب آقای مهندس محمد معصومی در این رابطه را مشاهده کنید.

سایر داستان‌های موفقیت

story succuss

شرکت بهنوش ایران

داستان موفقیت بهنوش ایران تعداد کارخانه 9 تعداد پرسنل 2000 نرم‌افزار راهکاران سیستم معرفی صنعت: شرکت بهنوش ایران اولین و بزرگ‌ترین تولیدکننده ماءالشعیر در ایران

ادامه مطلب »

یک قدم تا داده محوری فاصله دارید

کافیست فرم زیر را تکمیل کنید.