داستان موفقیت بهنوش ایران

تعداد کارخانه

9

تعداد پرسنل

2000

نرم‌افزار

راهکاران سیستم

معرفی صنعت:

شرکت بهنوش ایران اولین و بزرگ‌ترین تولیدکننده ماءالشعیر در ایران است. این شرکت در سال ۱۳۴۵با نام «مالتای ایران» تأسیس شد و تنها کارخانه­‌ای بود که پس از پیروزی انقلاب اسلامی با تغییر محصول ماءالشعیر خود به نوشیدنی غیرالکلی و تغییر نام به «بهنوش ایران» کار خود را ادامه داد. این برند تا سال‌های متمادی بدون رقیب در این عرصه فعالیت کرد و با تولیدات متنوع خود، تحولی بزرگ در صنعت نوشیدنی ایجاد کرد.

درباره بهنوش:

بهنوش با داشتن امکانات مورد نیاز برای فرآوری جو و تبدیل آن به مالت جو، از امتیازی منحصر به فرد در میان رقبای خود برخوردار است. این شرکت با ۱ کارخانه و ۱ خط تولید ماءالشعیر آغاز به کار کرد اما اکنون ۹ کارخانه و ۱۸ خط تولید انواع نوشیدنی در گستره ایران دارد.

دوغ آبعلی و دلستر دو نوشیدنی باسابقه و خوش‌نام بهنوش ایران است. این شرکت تولید کننده ۲۲۰ نوشیدنی در دسته‌بندی‌های متنوع ماءالشعیر، دوغ، آبمیوه، نوشابه، نوشیدنی میوه‌ای، آب و انرژی‌زا است. توسعه نوشیدنی‌های سالم از اهداف مهم شرکت است.

بهنوش با فرآوری طبیعی مالت، عدم استفاده از مواد نگه‌دارنده‌ و تجهیز آزمایشگاه‌های پیشرفته کنترل کیفی و تحقیقاتی توانسته است بالاترین استانداردهای ملی و بین‌المللی را دریافت کند.

برای اینکه از داده‌های خود بیش‌ترین استفاده را ببریم و اطمینان داشته باشیم که اقداماتی که انجام می‌دهیم به نفع تجارتمان است به این فکر افتادیم که فرایندهای تصمیم‌گیری خود را کامل کنیم. در نتیجه به کمک تیم ویترای روش‌های جدیدی برای تعامل با داده‌های مهم کسب و کارمان را پیدا کردیم  و به سطح جدیدی از تصمیم‌گیری داده‌محور دست یافتیم.

مهندس شاه‌مرادی| مدیر فناوری اطلاعات بهنوش ایران

شرح مسئله:

در صنعت کالاهای مصرفی، داشتن استراتژی مناسب و اجرای درست آن برای رسیدن به  موفقیت امری ضروری است. مدیران بازاریابی و فروش در صنعت کالاهای مصرفی می‌دانند که در دنیای رقابتی امروز مجهز شدن به فناوری علم داده لازمه‌ی موفقیت است و در بهبود و اثر بخشی استراتژی‌های شرکت تاثیرگذار است. دانش هوش تجاری مدیران را برای تصمیم‌گیری سریع‌تر و بهتر در مورد محصول درست، فروشگاه درست، زمان درست و همچنین قیمت‌گذاری بهتر نسبت به رقبا، کمک می‌کند.

 در صنعت کالاهای مصرفی از جمله صنعت بهنوش ایران، حجم زیادی از داده‌ها تولید و برای استفاده موجود است، اما این صنعت در استفاده هوشمندانه از قابلیت‌های علم داده مانند اثربخشی بازاریابی، کاهش هزینه و ایجاد فرآیندهای کارآمد دچار مشکل بود.

حل مسئله:

شرکت ویترای با شناخت از علم داده و آشنایی با صنعت کالای FMCG توانست تمام نیازهای گزارشی آن سازمان را برطرف کند. همچنین با پیشنهاد شاخصه‌های کلیدی موثر به مدیران آن شرکت کمک کرد تا نقاط حساس کسب و کار را کنترل کنند.

مدت زمان تحویل داشبورد فروش

7 روز کاری

مدت زمان تحویل داشبورد بودجه فروش

3 روز کاری

داشبوردهای داده در صرفه‌جویی زمان به ما کمک کرد. دیگر لازم نبود برای گزارش‌گیری به سراغ چندین سرویس یا صفحه گسترده برویم. داشبوردها داده‌ها را خودکار از چندین منبع جمع‌آوری می‌کنند. آن‌ها  نه تنها در زمان ما صرفه‌جویی کردند، بلکه به ما این امکان را  دادند تا همه داده‌ها را در کنار یکدیگر تجمیع کنیم.

مهندس اسکندری| مدیر استقرار نرم‌افزار ERP

توصیه ویترای:

ما در جهانی زندگی می‌کنیم که در آن سازمان‌های تجاری هر روز حجم عظیمی از داده‌ها را تولید، جمع‌آوری و ذخیره می‌کنند. اگر نتوانید از داده‌ها به درستی بهره ببرید، به ضرر سازمان خواهد بود. از آنجایی که فرایند تجزیه و تحلیل داده‌ها خسته کننده است، احتمال این که همه داده‌ها را با یکدیگر قاطی کنید زیاد است. اما با هوش تجاری ویترای، کل فرایند تجزیه و تحلیل داده‌ها به صورت بهینه و خودکار انجام می‌شود. این امر فرایند تصمیم‌گیری تجاری شما را بهبود می‌بخشد.

یک قدم تا داده‌محوری

کافی است اطلاعات تماس خود را وارد کنید. ما با شما تماس خواهیم گرفت.

یک قدم تا داده محوری فاصله دارید

کافیست فرم زیر را تکمیل کنید.