داستان موفقیت لبنیات هراز

صنعت

تولید و پخش لبنیات

تعداد پرسنل

2,200

نرم‌افزارها

ورانگر + راهکاران

  • معرفی صنعت

صنعت لبنیات با زنجیره ارزش طولانی و حلقه‌های متعددی که دارد، می‌تواند صنعتی موثر و کارآمد در هر اقتصادی باشد. صنعتی که می‌تواند با ایجاد ارزش افزوده‌ی اقتصادی و خلق شغل‌های متنوع و گوناگون راه‌حلی بی‌بدیل برای حل مشکلات کلان و خرد اقتصادی جوامع باشد.

زنجیره ارزش‌ها در صنعت لبنیات به گونه‌ای است که هر کدام از حلقه‌های این زنجیره، به خودی خود تشکیل یک زنجیره ارزش مستقل می‌دهد که به وضوح می‌توان نقش پررنگ صنعت لبنیات در توسعه اقتصادی جوامع را مشاهده کرد. به این زنجیره‌های گسترده و پی‌در‌پی، نیروی انسانی متخصص و ماهر و نیمه ماهر فعال را اضافه کنید، تا تصور بهتری از توانایی‌های این صنعت، چرخه اقتصاد و حجم بزرگ واحدهای فعال در این صنعت داشته باشید.

  • درباره هراز

شرکت فرآورده‌های لبنی دوشه آمل با معرفی برندهایی همچون هراز، سبو، دوشه و … واقع در شهرک صنعتی امام‌زاده عبدالله آمل از مرداد ماه سال ۱۳۸۶ آغاز به کار نموده و به لطف خداوند متعال و با تکیه بر مدیران و کارکنان دانش‌مدار و نیز بکارگیری فناوری‌های نوین صنعت لبنیات، در مدت زمان کوتاه توانست سهم قابل توجهی از بازار لبنیات کشور را به خود اختصاص دهد و همچنین اقدام به صادرات محصولات خود به سایر کشورها مانند عراق، قطر، بحرین، ترکمنستان و کانادا کند. فعالیت این شرکت با حدود ۳۰ نفر نیرو آغاز شده و با افزایش سریع حجم تولید و تقاضای بازار به محصولات نوآورانه این شرکت، که با توسعه کارخانه‌های تولیدی به ۷ واحد همراه بوده، ظرف کمتر از ۱۰ سال، نیروی انسانی مستقیم مشغول به کار به بیش از 2200 نفر افزایش یافته است. به این ترتیب این شرکت توانست بخشی از رسالت اجتماعی خود را، در زمینه اشتغال جوانان این مرز و بوم محقق سازد. اولویت اصلی این شرکت، نوآوری در توسعه محصولات جدید و افزایش سطح سلامتی جامعه با پایش مداوم انتظارات و نیازهای واقعی مشتریان است. پیاده‌سازی استانداردهای بین‌المللی نظیر ISO 9001، ISO14001، ISO22000، Iso 10002 و … و در عالی‌ترین سطح تاییدی بر استمرار تولید محصولات سلامت محور و با کیفیت این سازمان است.

هراز تاکید همیشگی بر اصول اساسی اشتغال پایدار و سلامت مصرف کنندگان و حفظ محیط زیست دارد. حمایت همیشگی از نهادها و بنیادهای خیریه و انجام امور عام‌المنفعه، حمایت از ورزشکاران و ساخت اماکن ورزشی، حمایت همیشگی از جامعه هنرمندان و فعالیت هنری، تنها بخش کوچکی از تلاش سازمان در تحقق مسئولیت اجتماعی است.  

  • شرح مسئله

همانطور که در بالا اشاره شد صنعت لبنیات صنعتی گسترده است و واحدها در این صنعت گسترده حجم بالایی دارند. فعالان این صنعت عموما با حجم بسیار زیاد کالاهای تند گردش FMCG سر و کار دارند و برای پایش وضعیت فروش و پخش خود با حجم بسیار عظیمی از این دست داده‌ها روبه‌رو هستند. این حجم عظیم داده منجر می‌شود به هنگام گزارش‌گیری و پایش وضعیت به‌روز نباشند. فرایند گزارش‌گیری تبدیل به امری فرسایشی و طاقت‌فرسا می‌شود و چه بسا میزان خطا در گزارشات زمانی که پای این حجم از داده در میان است افزایش می‌یابد. از طرفی در اندازه سازمانی این واحدها، گزارش‌های سازمانی مسائلی ضروری هستند و به عبارتی فعال در این صنعت باید بداند کجاست و به کدام سمت در بازار خود در حال حرکت است. اینجا است که به‌روز بودن اهمیت خود را بیش از پیش نشان می‌دهد و اهمیت آن در راهبردهای پیش روی سازمان نیز خود را نشان خواهد داد.

  • راهکار

ویترای ضمن توسعه انبار داده، سرویس آنالیز مایکروسافت را برای این شرکت راه‌اندازی کرد. در فاز نخست داشبوردهای مدیریتی برای مدیران ارشد سازمان توسعه داده شد، سپس آموزش کلیه افراد سازمان برای ساخت گزارشات و داشبوردهای مورد نیاز شروع شد. در حال حاضر بیش از 200 نفر از سرویس‌های ویترای در این مجموعه استفاده می‌کنند.

سایر داستان‌های موفقیت

story succuss

شرکت بهنوش ایران

داستان موفقیت بهنوش ایران تعداد کارخانه 9 تعداد پرسنل 2000 نرم‌افزار راهکاران سیستم معرفی صنعت: شرکت بهنوش ایران اولین و بزرگ‌ترین تولیدکننده ماءالشعیر در ایران

ادامه مطلب »

یک قدم تا داده محوری فاصله دارید

کافیست فرم زیر را تکمیل کنید.