داستان موفقیت لبنیات هراز

صنعت

تولید و پخش لبنیات

تعداد پرسنل

2,200

نرم افزارها

ورانگر + راهکاران

  • معرفی صنعت

صنعت لبنیات با زنجیره ارزش طولانی و حلقه‌های متعددی که دارد، می‌تواند صنعتی موثر و کارآمد در هر اقتصادی باشد. صنهتی که می‌تواند با ایجاد ارزش افزوده‌ی اقتصادی و خلق شغل‌های متنوع و گوناگون راه حلی بی بدیل برای حل مشکلات کلان و خرد اقتصادی جوامع باشد.

زنجیره ارزش ها در صنعت لبنیات به گونه ای است که هر کدام از حلقه‌های این زنجیره، به خودی خو تشکیل یک زنجیره ارزش مستقل می‌دهد که به وضوح می‌توان نقش پررنگ صنعت لبنیات در توسعه اقتصادی جوامع را مشاهده کرد. به این زنجیره های گسترده و پی در پی، نیروی انسانی متخصص و ماهر و نیمه ماهر فعال را اضافه کنید، تا تصور بهتری از توانایی‌های این صنعت چرخه اقتصاد و حجم بزرگ واحدهای فعال در این صنعت داشته باشید.

 

  • درباره هراز

شرکت فرآورده‌های لبنی دوشه آمل با معرفی برندهایی همچون هراز، سبو، دوشه و … واقع در شهرک صنعتی امامزاده عبدالله آمل از مرداد ماه سال ۱۳۸۶ آغاز به کار نموده و به لطف خداوند متعال و با تکیه بر مدیران و کارکنان دانش مدار و نیز بکارگیری فن‌آوری‌های نوین صنعت لبنیات، در مدت زمان کوتاه توانست سهم قابل توجهی از بازار لبنیات کشور را به خود اختصاص دهد و همچنین اقدام به صادرات محصولات خود به سایر کشورها مانند عراق، قطر، بحرین، ترکمنستان و کانادا نماید. فعالیت این شرکت با بکارگیری حدود ۳۰ نفر آغاز شده و با افزایش سریع حجم تولید و تقاضای بازار به محصولات نوآورانه این شرکت، که با توسعه کارخانه‌های تولیدی به ۷ واحد همراه بوده، ظرف کمتر از ۱۰ سال، نیروی انسانی مستقیم مشغول به کار به بیش از 2200 نفر افزایش یافته است که به این ترتیب توانست بخشی از رسالت اجتماعی خود را، در زمینه اشتغال جوانان این مرز و بوم محقق سازد. اولویت اصلی این شرکت، نوآوری در توسعه محصولات جدید و افزایش سطح سلامتی جامعه با پایش مداوم انتظارات و نیازهای واقعی مشتریان است. پیاده‌سازی استانداردهای بین المللی نظیر ISO 9001، ISO14001، ISO22000، Iso 10002 و … و در عالی‌ترین سطح تاییدی بر استمرار تولید محصولات سلامت محور و با کیفیت این سازمان است.

هراز تاکید همیشگی بر اصول اساسی اشتغال پایدار و سلامت مصرف کنندگان و حفظ محیط زیست دارد. حمایت همیشگی از نهادها و بنیادهای خیریه و انجام امور عام المنفعه، حمایت از ورزشکاران و ساخت اماکن ورزشی، حمایت همیشگی از جامعه هنرمندان و فعالیت هنری، تنها بخش کوچکی از تلاش سازمان در تحقق مسئولیت اجتماعی است.  

 

  • شرح مسئله

همان طور که در بالا اشاره شد صنعت لبنیات صنعتی گسترده است و واحدها در این صنعت گسترده حجم بالایی دارند. فعالان این صنعت عموما با حجم بسیار زیاد کالاهای تند گردش FMCG سر و کار دارند و برای پایش وضعیت فروش و پخش خود با حجم بسیار عظیمی از این دست داده‌ها  روبرو هستند. این حجم عظیم داده منجر می‌شود به هنگام گزارش گیری و پایش وضعیت به روز نباشند. فرایند گزارش گیری تبدیل به امری فرسایشی و طاقت فرسا می‌شود و چه بسا میزان خطا در گزارشات زمانی که پای این حجم از داده در میان است افزایش می‌یابد. از طرفی در اندازه سازمانی این واحدها، گزارش‌های سازمانی مسائلی ضروری هستند و به عبارتی فعال در این صنعت باید بداند کجاست و به کدام سمت در بازار خود در حال حرکت است. اینجاست که به روز بودن اهمیت خود را بیش از پیش نشان می‌دهد و اهمیت آن در راهبردهای پیش روی سازمان نیز خود را نشان خواهد داد.

 

  • راهکار

ویترای ضمن توسعه انبار داده، سرویس آنالیز مایکروسافت را برای این شرکت راه اندازی کرد. در فاز نخست داشبوردهای مدیریتی برای مدیران ارشد سازمان توسعه داده شد، سپس آموزش کلیه افراد سازمان برای ساخت گزارشات و داشبوردهای مورد نیاز شروع شد. در حال حاضر بیش از 200 نفر از سرویس‌های ویترای در این مجموعه استفاده میکنند.

سایر داستان‌های موفقیت

یک قدم تا داده محوری فاصله دارید

کافیست فرم زیر را تکمیل کنید.