3 دلیل برای این که فروشندگان به یک پلتفرم بی‌‌ای کم حجم نیاز دارند

پلتفرم کم حجم BI

 

“تیم‌های بازاریابی حجم زیادی از داده‌ها را در اختیار دارند اما هنوز به دست آوردن بینشی درست برای تصمیم‌گیری بهتر و سریع‌تر به سختی صورت می‌گیرد”.

بازاریابی دیجیتال حجم وسیعی از داده‌ها را فراهم می‌کند، اما چگونه می‌دانید که باید کجا تمرکز کنید؟ و هنگامی که معیارهای اصلی برای تمرکز را محدود کردید چگونه می‌توانید از داده‌های خود بینش درستی استخراج کنید و از آن برای تصمیم‌گیری راهبردی استفاده کنید؟

برای بسیاری از افراد، جمع‌آوری داده‌های بازاریابی به این معنا است که برای جمع‌آوری به هر اپلیکیشنی وارد شوند. ورود به HubSpot و Twitter و Instagram و Google Analytics و غیره.

سپس در بیشتر موارد، باید داده‌ها را به صفحات گسترده اکسپورت کنید و سعی کنید اطلاعات را در بین اعداد خام پیدا کنید. فقط تایپ کردن کار خسته کننده‌ای است. برخی از بازاریابان با در نظر گرفتن اعداد خام و شکل دادن به آن‌ها به داده‌های روشن‌گرانه در زمینه پیش‌برد عملکرد بازاریابی خود متخصص هستند. مسئله این است که همه بازاریاب‌ها یکسان ساخته نشده‌اند؛ این چیزی است که هنر ما را بسیار خاص می‌کند؛ اما همه ما باید بدانیم که چگونه داده‌ها تفسیر کنیم تا بتوانیم به اهداف و KPIهای خود بپردازیم.

مارکتینگ(بازاریابی) قابل اندازه‌گیری است

بازاریابی قابل اندازه‌گیری است. بازاریابی از تبلیغات بیلبوردی در کنار جاده به بازاریابی دیجیتال تبدیل شده است و به کمک آن می‌توانیم تأثیر تبلیغات خود را لحظه به لحظه پیگیری کنیم.

کاری که ما به عنوان بازاریاب انجام می‌دهیم، به این معنی است که 99 درصد مواقع، کار خود را در جهان پخش می‌کنیم تا مردم مصرف کنند و از آن لذت ببرند. به محض منتشر شدن کار می‌توانیم عملکرد آن را مورد ارزیابی قرار دهیم.

راه‌حل مشکل چیست؟

(تیم‌های بازاریابی اقیانوسی از داده‌ها را در اختیار دارند، با این حال هنوز هم به دست‌آوردن بینش درستی که برای تصمیم‌گیری بهتر و سریع‌تر نیاز دارند، دشوار است.) راه‌حل این مشکل چیست؟

برای اکثر بازاریاب‌ها زمان و ابزار به عنوان بزرگ‌ترین موانع شناخته می‌شوند. آیا واقعاً این مشکل به وجود داده‌های بسیار و نداشتن زمان کافی برای جمع‌آوری داده‌ها مربوط می‌شود؟

به تیم‌های بازاریابی که در استخراج داده‌ها غرق شده‌اند، یک پلتفرم هوش تجاری کم حجم پیشنهاد می‌کنیم. استفاده از داشبورد داده‌ها به شما در حل مشکل زمان و نداشتن ابزار کمک می‌کند.

چرا تیم بازاریابی شما به یک پلتفرم هوش تجاری کم حجم نیاز دارد؟

دلایل بسیاری وجود دارند، اما اجازه دهید به سه دلیل اصلی بپردازیم.

بازاریاب‌ها داده‌های خود را به صورت دستی همگام‌سازی می‌کنند

طبق گزارش Airtable پانزده درصد از مدیران بازاریابی گفته‌اند که بیش از نیمی از داده‌های موجود در اپلیکیشن‌ها، صفحات گسترده و اسناد تکراری هستند؛ که نباید این گونه باشد. علاوه بر آن، 60 درصد از بازاریاب‌ها خاطر نشان کردند که فرایند همگام‌سازی داده‌هایشان کاملاً دستی است؛ این یعنی ناهماهنگی.

بازاریاب‌ها روزانه از اپلیکیشن‌ها و پلتفرم‌های بسیاری استفاده می‌کنند، از HubSpot گرفته تا تبلیغات در فیس‌بوک و گوگل آنالیتیکس. بازاریاب‌ها برای دسترسی به داده‌ها به هر پلتفرمی وارد می‌شوند. با توجه به وجود داده‌های تکراری در صفحات گسترده و اسناد، چگونه می‌توان داده‌های به‌روز و داده‌های قدیمی را از یکدیگر تشخیص داد؟

به کمک داشبوردها می‌توانید تمام معیارهای خود را در یک مکان جمع‌آوری کنید و معیارهای مهم‌تر را برای خود مشخص کنید. علاوه بر این، پس از این که داده‌ها را به داشبورد متصل کردید، داشبوردها به طور خودکار به‌روزرسانی می‌شوند. با همگام‌سازی دستی خداحافظی می‌کنید و در عوض داده‌های خود را در نقشه‌ها بازاریابی به کار می‌گیرید.

تجزیه و تحلیل برای بازاریاب‌ها نباید باعث زحمت باشد، بلکه تفسیر داده‌ها و ترسیم دیدگاه کلی باید تجربه‌ای لذت بخش را به همراه داشته باشد.

بازاریاب‌ها یک روز و نیم در هفته را صرف کارهای دستی می‌کنند

زمان بسیار ارزشمند است و نباید آن را هدر داد. طبق گزارش، مدیران بازاریابی به طور متوسط 13 ساعت در هفته(یعنی یک روز و نیم) را صرف کارهای عملیاتی دستی می‌کنند؛ 13 ساعت!

چرا کارهای خود را به صورت خودکار انجام نمی‌دهید؟ استفاده از داشبورد داده‌ها در زمان شما صرفه‌جویی می‌کند و کمی از استرس ناشی از کارهای دستی را کم می‌کند. داشبوردهای BI کم حجم، تجزیه و تحلیل‌های شما را به طور خودکار انجام می‌دهند، فقط کافی است به سیستم وارد شوید. پس از ورود، داده‌های بلادرنگ در آنجا وجود دارند. راه‌های خودکار دیگری نظیر Airtable وجود دارند که می‌توانند به کاهش استرس و فشار ناشی از کارهای دستی کمک کنند.

با نمایش داده‌ها بر روی داشبورد، علاوه بر صرفه‌جویی در زمان خود، در زمان دیگران نیز صرفه‌جویی می‌کنید. یک داشبورد با طراحی مناسب اطلاعات خوبی را به مخاطبان شما ارائه می‌دهند تا بتوانند به داده‌هایی که برای تصمیم‌گیری نیاز دارند، دسترسی پیدا کنند. شما و تیم خود می‌توانید اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنید(مرتب و آماده)، با اطمینان وارد جلسه شوید و گزارشات خود را بر اساس زمان طبقه‌بندی کنید.

بازاریاب‌ها قادر هستند ناهماهنگی‌ها را به دید حداکثری تبدیل کنند

وقتی داده‌ها به اشتراک گذاشته می‌شوند، قدرت بیشتری پیدا می‌کنند.

به اشتراک‌گذاری آسان اطلاعات با تیم یا مدیران خود به شما کمک می‌کند که داده‌ها را در مکالمات روزمره خود ادغام کنید. وقتی بدانید چگونه و از کجا به انبوهی از اطلاعات خود دسترسی داشته باشید، سرعت و کارایی شما بالا می‌رود و هر گونه ناهماهنگی را با دید حداکثری جایگزین می‌کند.

به عنوان بازاریاب این مسئولیت ما است که خودمان را در آینده اثبات کنیم. دیجیتال مارکتینگ به سرعت در حال پیشرفت است. ما نمی‌توانیم فردا را پیش‌بینی کنیم، اما عدد 24 در یک شبانه روز ثابت است. وقت خود را با وارد کردن دستی داده‌ها یا مرتب کردن صفحات گسترده تلف نکنید، بلکه همه را در یک مکان جمع‌آوری کنید تا بتوانید در زمان واقعی دید کلی بر شرایط داشته باشید. سپس بقیه زمان خود را صرف توسعه، اجرا و محاسبه کمپین‌های تبلیغاتی خود کنید.

به اشتراک بگذارید

یک قدم تا داده محوری

کافیست اطلاعات تماس خود را وارد کنید. ما با شما تماس خواهیم گرفت.

یک قدم تا داده محوری فاصله دارید

کافیست فرم زیر را تکمیل کنید.