ابزار های منابع انسانی- معرفی 5 نرم افزار منابع انسانی برای سازمان ها

ابزار های منابع انسانی طیف گسترده ای از راه حل های تکنولوژیکی هستند که به سازمان ها کمک می‌کند تا فعالیت های منابع انسانی روزانه خود را به طور موثر مدیریت کنند. فرایند های منابع انسانی مبتنی بر سلسله مراتب هستند و سامان دهی به این مسائل به صورت دستی کاری دشوار و وقت گیر است. ابزارهای مورد استفاده برای مدیریت منابع انسانی معمولا از قدرت اتوماسیون استفاده می‌کنند که به کارکنان واحد منابع انسانی اجازه می‌دهد در زمان صرفه جویی کنند، هزینه ها را کاهش دهند و کارکنان خود را به راحتی مدیریت کنند.

ابزار های مدیریت منابع انسانی تمام فرایند های اصلی منابع انسانی از درخواست های استخدام جدید تا مذاکرات خروج کارکنان را اداره می‌کنند. بر اساس الزامات، سازمان های مختلف می‌توانند یک نرم افزار منابع انسانی ساده را انتخاب کنند که وظایف اداری روزمره مانند مدیریت تعطیلات، مدیریت زمان و دیگر مسائل مربوط به واحد منابع انسانی را بر عهده دارند. در کنار این موارد می‌توانید نرم افزار هایی را انتخاب کنید که وظایف استراتژیک این واحد مثل استخدام و مدیریت عملکرد را اداره کنند.

انتخاب ابزار مناسب جهت فرایندهای منابع انسانی یک فرایند پیچیده است چرا که برنامه ریزی و ارزیابی های دقیقی در این تصمیم دخیل است. برای این انتخاب لازم است که شما یک برنامه دقیق تهیه کنید، نیازهای سازمانی را ارزیابی کنید و راه حل های موجود برای این نیاز ها را از قبل لیست کنید. در ادامه لیستی از ویژگی های منابع انسانی که در نرم افزار خود باید داشته باشید را اراده می‌کنیم و 5 ابزار برتر را به شما معرفی خواهیم کرد.

8 ویژگی برتر که باید در یک ابزار ایده آل منابع انسانی جستجو کنید:

شناسایی و تدوین لیستی از ویژگی های مهم می‌تواند به سازمان ها کمک کند تا آن دسته از ابزارهایی که متناسب با نیازها و فرایند های منحصر به فرد سازمان نیستند را شناسایی و حذف کنند.

در ادامه 8 ویژگی اساسی که هرگز نباید در استقرار یک برنامه منابع انسانی نادیده گرفته شود را لیست می‌کنیم:

  • به کارگیری آسان

  • سرعت در استقرار و پیاده سازی

  • دسترسی از چند کانال مختلف

  • امکان گزارش گیری و استفاده از گزارشات

  • ادغام های یکپارچه با دبگر ابزار ها

  • امکان ایجاد پورتال های شخصی برای کارکنان

  • امکان سفارشی سازی متناسب با نیازهای منحصر به فرد در سازمان

  • امکان مقیاس پذیری به جهت سازگار شدن نرم افزار با رشد کسب و کار شما

معرفی 5 ابزار متمایز و کارآمد برای مدیریت منابع انسانی سازمان ها

1-فضای ابری منابع انسانی kissflow

Kissflow یک ابر منابع انسانی همه جانبه است که مشاغل را قادر می‌سازد تا فرایند های منابع انسانی خود را به شیوه ای کارآمد ایجاد، اصلاح و مدیریت کنند. Kissflow از قبل مجهز به مجموعه ای از ماژول های مدیریت منابع انسانی از ردیابی متقاضیان و سوار شدن کارکنان تا بررسی عملکرد ها و مدیریت جانشین ها و پرورش آن ها در سازمان است.

بینش دقیق و مبتنی بر داده مدیران را قادر می‌سازد تا بر اساس نقاط داده و نه غرایز سازمانی برای سازمان تصمیمات استراتژیک بگیرند.

مزایای فضای ابری kissflow

آنچه Kissflow HR Cloud را متمایز می‌کند، عملکرد های خودکار آن است که باعث بهبود عملکرد کارکنانی می‌شود که فراتر از یک نقطه اشباع خاص کار می‌کنند. مجموعه استعداد های داخلی، اعلانات خودکار و همکاری اجتماعی از دیگر ویژگی های تعیین کننده روند های منابع انسانی است.

علاوه بر این، فضای ابری مدیریت منابع انسانی KissFlow به صورت یکپارچه با سایر راه حل های نرم افزاری منابع مانند سیستم های ERP و نرم افزار حقوق و دستمزد ادغام می‌شود، بنابراین می‌توانید در کنار Kissflow از هر ابزاری که قبلا استفاده می‌کردید، استفاده کنید. بنابراین مشکل از دست دادن داده و یا همگام سازی داده ها وجود نخواهد داشت.

 2-Zoho People

Zoho People یک نرم افزار مدیریت منابع انسانی ابری است که برای کمک به سازمان ها در مدیریت و سازماندهی داده های کارکنان استفاده می‌شود. با در نظر گرفتن مشاغل کوچک و متوسط، می‌تواند مشاغل سازمانی را نیز تامین کند. تعدادی ابزار روی این پلتفرم وجود دارد که به شما امکان می‌دهد برگه ها را مدیریت کنید، صفحات زمان بندی را مدیریت کنید، فرم های سفارشی متناسب با کسب و کار خود را ایجاد کنید، فرم های ارزیابی عملکرد کارکنان را مدیریت کنید و وظایفی از این دست که مربوط به واحد منابع انسانی سازمان شما می‌شود را به سادگی مدیریت کنید.

استفاده از این برنامه نتایجی به مراتب شفاف تر از سایر برنامه های مدیریت منابع انسانی را در اختیار شما قرار می‌دهد، هرچند ممکن است به اندازه برخی از رقبای خود غنی نباشد. به راحتی می‌توانید کلیه فرایندهای استخدامی مربوط به پوزیشن های مختلف در سازمان را اتوماتیک سازی کنید. این مسده به تیم منابع انسانی شما کمک می‌کند تا زمان خود را آزاد کرده و این زمان را صرف تمرکز بر کارهای مهم تر کنید.

3- نرم افزار Icims Talent Asquisition

این نرم افزار یک نرم افزار داخلی مناسب برای کارمندان است که شامل  تعدادی ویژگی پویا از جمله یک پورتال حرفه ای قابل تنظیم ارائه می‌دهد که داوطلبان به راحتی می‌توانند با استفاده از این پورتال فرصت های شغلی سازمان را جست و جو کنند. برای سازمان هایی که به استفاده از ابزار های منابع انسانی علاقه مند هستند این ابزار می‌تواند تا حد زیادی در تسریع و ساده سازی فرایند های کشف استعداد در سازمان شان کمک کند.

با به کار گیری این نرم افزار مشاغل به بستری دسترسی دارند که آن ها را قادر می‌سازد تا کارکنانی را انتخاب کنند که خدمات با کیفیتی اراده می‌دهند، روند استخدام را بهبود بخشند، کاندید های مناسب را شناسایی کنند و با ایشان تعامل داشته باشند. علاوه بر این ابزار Icims Talent Asquisition شامل ابزارهای مناسب سوشال مدیا، بهینه سازی موتورهای جستجو برای سایت های کاریابی و ارسال آگهی کاریابی است.

به طور کلی وقتی صحبت از ابزارهای کاربردی منابع انسانی می‌شود که در سازمان ها کارایی مفیدی داشته اند، Icims Talent Asquisition   به راحتی می‌تواند یکی از بهترین ابزارهای موجود باشد. این ابزار یکی از بزرگ ترین ارائه دهندگان راه حل های جذب استعداد و استفاده از ابزارها به منزله استفاده از خدمات است. تفریبا 3200 سازمان در سراسر جهان از این نرم افزار برای سازمان دهی مسائل مربوط به واحد منابع انسانی خود استفاده می‌کنند.

4-Breezy HR

Breezy HR یکی دیگر از ابزار های مدیریت منابع انسانی است که برای کسب و کارهای کوچک، متوسط و بزرگ طراحی شده است. یکی از بزرگ ترین مزایای Breezy این است که به سرعت با ابزارهای موجود شما سازگار می‌شود. حتی لازم نیست نگران ادغام یا جا به جا کردن داده ها باشید. چرا که این نرم افزار به طور خودکار از همه داده ها محافظت می‌کند.

نمیتوان گفت که Breezy  فقط محدود به وظایف استخدامی واحد منابع انسانی سازمان است، زیرا در کنار این امور می‌تواند به مدیریت کارکنان فعلی بپردازد و ارتباطات داخل سازمان را تسهیل کند. در کنار این مزایا، برای یافتن کاندید های مناسب سازمان خود می‌توانید با استفاده از این برنامه به صورت یکپارچه به LinkedIn و AngelList متصل می‌شود و نتایج را در اختیارتان قرار می‌دهد.

5-ADP

ADP یک ابزار منابع انسانی با فضای ابری است. در مقایسه با سایر ابزارها ی منابع انسانی که راه حل های خاص و خلاقانه ارائه می‌دهند، ADP یک راه حل ساده همه جانبه است که منابع انسانی، حقوق و دستمزد، استعدادها، زمان و مدیریت مالیات و مزایا را تجمیع می‌کند.

ADP توسط بیش از 650،000 مشتری در بیش از 110 کشور جهان استفاده می‌شود. یک ابزار مدیریت منابع انسانی آنلاین است که می‌تواند توسط مشاغل مختلف در هر نوع و اندازه پیاده سازی شود.

ADP جایزه راه حل های مدیریت منابع انسانی را از طرف Frost & Sullivan در سال 2016 دریافت کرده است.

فرایندهای خود را به راحتی می‌توانید با استفاده از ابزارهای آنلاین منابع انسانی اتوماتیک کنید. واحد منابع انسانی می‌تواند از ابزارهای آنلاین استفاده کند تا اطمینان حاصل شود که آن ها زمان ارزشمند را صرف امور کارآمد تر سازمان کنند.

با استفاده از راهکار های هوش تجاری شما می‌توانید اطلاعات موجود در نرم افزار های منابع انسانی خود را تجمیع کنید و گزارش های لحظه ای از وضعیت منابع انسانی سازمان خود را مشاهده کنید. هوش تجاری ویترای برای پیاده سازی این راهکارها در سازمان شما، در کنار شما است. می‌توانید برای مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا اطلاعات تماس خود را برای ما بگذارید تا با شما تماس بگیریم.

به اشتراک بگذارید

یک قدم تا داده محوری

کافیست اطلاعات تماس خود را وارد کنید. ما با شما تماس خواهیم گرفت.

یک قدم تا داده محوری فاصله دارید

کافیست فرم زیر را تکمیل کنید.