3 نکته برای پیدا کردن استعدادهای تحلیلی

استعدادهای تحلیلی1

 

مهارت‌های داده تقاضای زیادی دارند. طبق یک مطالعه جدید IDC Salesforce Economy ، مشاغلی که به مهارت‌های دیجیتالی (به ویژه تجزیه و تحلیل داده‌ها و تجسم سازی) نیاز دارند، در پنج سال آینده 10 درصد رشد خواهند کرد و از 27 درصد به 37 درصد افزایش خواهند یافت. در حالی که داده‌ها به خودی خود موفقیت را تضمین نمی‌کنند، نحوه استفاده و تفکر یک سازمان در مورد داده‌ها می‌تواند باعث ایجاد مزایای رقابتی شود. اخیراً IDC Infobrief که توسط Tableau سفارش داده شده است، نشان می‌دهد که شرکت‌هایی که فرهنگ داده قوی دارند، احتمالاً افزایش سود بیشتری خواهند داشت و مشتریان و کارمندان را حفظ می‌کنند.

اما برای رسیدن به این جایگاه، باید برای از بین شکاف قابل توجهی تلاش کنیم. تحقیقات IDC نشان می‌دهد که تنها 33 درصد از کارمندان از استفاده از تجزیه و تحلیل داده‌ها برای حمایت از تصمیمات خود راحت هستند و در حالی که 83 درصد از مدیران عامل می‌خواهند سازمانشان داده محور تر باشد، تنها 25 درصد از سازمان‌ها به احتمال زیاد به داده‌ها برای تصمیم‌گیری‌های اصلی و اطلاع از رویکرد کلی خود برای کار متکی هستند.

تنها 33 درصد از کارمندان با استفاده از تجزیه و تحلیل داده‌ها برای حمایت از تصمیمات خود راحت هستند.

چگونه فرهنگ داده ارزش کسب و کار را در سازمان‌های داده محور تقویت می‌کند؟

در حالی که این شکاف اغلب به فقدان مهارت‌های داده‌ای منتهی می‌شود، اما بزرگ‌تر از آن است که تصور می‌شود: این شکاف از نحوه تفکر و رویکرد سازمان‌ها درباره داده‌ها و تحلیل‌ها ناشی می‌شود. در اینجا سه ​​نکته برای یافتن منابع، جذب و حفظ استعدادهای تحلیلی وجود دارد و در عین حال سازمان شما را برای ایجاد فرهنگ داده بادوام توانمند می‌کند.

1. بدانید که چگونه استعدادهای جدید بر فرهنگ داده سازمانتان تأثیر می‌گذارد

ابتدا تعیین کنید که سازمان شما چقدر در مسیر فرهنگ داده خود قرار دارد و مراحل مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک سازمان داده محور با استعدادهای تحلیلی را مشخص کنید.

اگر شکاف‌های استخدام را بدون چشم‌انداز واحدی درباره نحوه استفاده این افراد از داده‌ها برای تصمیم‌گیری پر کنید، ممکن است مقیاس پذیری برایتان دشوار باشد. برای اینکه منابع اضافی لازم برای ایجاد یک سازمان انعطاف‌پذیر و داده محور را به بهترین شکل مورد استفاده قرار دهید، با تمرکز بر رفتارها و ذهنیت‌های اساسی فرهنگ داده شروع کنید. پلی بوک (PlayBook) فرهنگ داده می‌تواند به شما کمک کند:

  • معیارهای رهبری را با اولویت‌های تجاری هماهنگ کنید
  • برای رسیدگی به نقاط تصمیم گیری مهم منابع داده را بسازید
  • با موارد استفاده (Use Case) خاص، ارزش را افزایش دهید
  • ترویج کشف گسترده داده‌ها

با ربط دادن نیاز خود به استعدادهای تحلیلی در چارچوب استراتژیک ایجاد فرهنگ داده، نه تنها مورد قوی‌تری برای منابع بیشتر ایجاد می‌کنید، بلکه به کارمندان آینده کمک می‌کنید تا درک کنند که چگونه بر موفقیت سازمان تأثیر بگذراند.

2. با یک پروژه ویژه شروع کنید

سازمان‌ها اغلب برای یک چالش خاص به کمک نیاز دارند (چه تجزیه و تحلیل کمپین دیجیتال برای بخش بازاریابی، تجزیه و تحلیل داده‌های روز کاری برای یک رهبر منابع انسانی، یا کارت امتیازی KPI برای مدیران فروش برای انتقال اهداف عملکرد فروش به شرکت). از اینجا شروع کنید. با شناسایی واضح پروژه‌های مهم و محصولات قابل تحویل خاص، می‌توان امنیت منابع و بیان معیارهای موفقیت را ساده‌تر کرد (به نکته شماره سه مراجعه کنید: استخدام پیمانکاران معمولاً ساده‌تر از کارمندان تمام وقت است!).

البته همیشه آن‌قدرها هم مشخص یا ساده نیست. نیازهای تجزیه و تحلیل بستگی به این دارد که سازمان در مسیر ایجاد فرهنگ داده در کجا قرار دارد..

3. نحوه استخدام خود را مجدداً در نظر بگیرید و برای فریلنسرها آماده باشید

در Great Resignation، کارکنان در حال ارزیابی مجدد روابط خود با کار هستند. برخی در حال بررسی فرصت‌های فریلنسری هستند که انعطاف‌پذیری و آزادی را فراهم می‌کنند – تغییری که نیروی کار را تغییر می‌دهد. بر اساس داده‌های اتحادیه فریلنسرها و Upwork ، حدود 35 درصد از کارمندان آمریکایی در سال 2019 دارای مشاغل فریلنسری بودند.

برای بهره برداری از این مجموعه روبه‌رشد استعدادهای مستقل و مبتنی بر پروژه، مشاهده نمونه کارها از پروژه‌های مربوطه به شما امکان می‌دهد ارزیابی کنید که آیا تخصص یک فرد با نیازهای کسب و کار شما مطابقت دارد یا خیر و یافتن تخصص تجزیه و تحلیل هرگز ساده‌تر از این نبوده است. با کسب مهارت استعدادهای تحلیلی می‌توانید موفق تر عمل کنید .

.

به اشتراک بگذارید

یک قدم تا داده محوری

کافیست اطلاعات تماس خود را وارد کنید. ما با شما تماس خواهیم گرفت.

یک قدم تا داده محوری فاصله دارید

کافیست فرم زیر را تکمیل کنید.