هوش تصمیم گیری

اگر از مدیران مشاغل بپرسید که آیا کسب و کارهایشان داده محور است یا نه و آنها خواهند گفت “البته ما هستیم” هر پاسخ دیگری به زودی آنها را ازکار بیکارمی‌کند. اما واقعاً چقدر مبتنی بر داده هستند؟ علی رغم برداشت سازمان‌ها، آنها آنقدر که فکر می‌کنند مبتنی بر داده نیستند. دلیل این امر این است که سیستم‌هایی که در حال حاضر از آنها استفاده می‌کنند، تمام قابلیت‌های لازم برای ساختن یک استراتژی مبتنی بر داده را در اختیارشان‌ نمی‌گذارد. از آنجا که میزان داده به صورت تصاعدی افزایش می‌یابد و تمایز بین رقبا در هر صنعت کوچکتر می‌شود، بسیار مهم است که شما بتوانید از داده‌های خود برای رسیدن به مزیت رقابتی استفاده کنید. به همین دلیل لازم است انعطاف پذیرترین، سریع‌ترین و خلاقانه‌ترین تکنولوژی آنالیز و BI را که اکنون در دسترس است مستقر کنید. بعد از آن، شما قادر خواهید بود به سرعت کسب و کار خود را به روش هایی که واقعاً شما را از بقیه متمایز می کند بهبود دهید،. با ما همراه باشید.

کلید استفاده موثر از داده ها برای هدایت کسب و کار شما چیست؟ در واقعیت، استفاده موثر از داده‌ها بسیار کار سختی است. دو دلیل عمده وجود دارد. اول، پلتفرم‌های نرم افزاری سابق آنچه برای استخراج بیشترین ارزش از داده‌های شما نیاز است را ندارند و یا توانایی های آنها ناکافی است، یا استفاده از آنها محدود به تیم های داده است، زیرا استفاده از آنها برای کاربران جهت ساختن استراتژی های داده محور بسیار پیچیده هستند. بنابراین ، بستر BI شما باید تا حد امکان مرتب و کاربر پسند باشد تا همه بتوانند داده‌ها را ویرایش و تجزیه و تحلیل کنند و در نهایت از آن بینش بگیرند. نه فقط تیم‌های داده. دوم، بینش‌هایی که ارائه می دهند به اندازه کافی متفاوت نیستند. بیشتر شرکت‌ها شاخصه‌های کلیدی های مشابه دارند: افزایش فروش ، گسترش فروش در بازارهای جدید، بهبود کارایی عملیاتی و موارد دیگر. مسئله این است که همه به دنبال موارد مشابه هستند. آنچه شما را در این امر متمایز می کند، استخراج بینشهایی از داده های شما می‌باشد که خارج از این استاندارد است. شرکت‌هایی واقعا استثنایی آنهایی هستند که KPI های خود را بر اساس ترکیبی از اقتصاد کلان، اتفاقاتی که در صنعت آنها رخ می‌دهد، و KPI های جدیدی که شناسایی می‌کنند که آنها را از رقبا متمایز می‌کند تغییر و گسترش می‌دهند و این فرآیند می‌تواند تمایزات زیادی ایجاد کند. شما می توانید با پرسیدن سؤالات مختلف، KPI های جدید را مشخص کنید، اگر سیستم هوش تجاری شما بتواند رویکردها و روشهای مختلف تفکر را کنترل کند و بتواند پاسخ هایی را برای شما فراهم کند و شم هرچه بیشتر بتوانید به سؤالات خارج از عرف پاسخ دهید وسریع‌تر بینش‌های لازم را استخراج کنید، بهتر خواهید بود. مشکل این است که انجام این کار اغلب با بسترهای سنتی دشوار و زمان‌بر است.وقتی که بینش مورد نظر که در پی‌اش هستید را بدست آورید، دیگر تازه نیستند و ریسک آن است که شخص دیگری زودتر از شما به آن دسترسی پیدا کرده باشد. در ادمه نحوه جلوگیری از این ریسک و رساندن بیزس شما به سطحی بالاتر آورده شده است:

1. به سازندگان قدرت دهید

تجزیه و تحلیل داده ها را به تیم داده خود محدود نکنید. روند را دموکراتیک کنید. در هر تیم، در تمام واحدهای کسب و کار خود، نمایندگانی ر ا تعیین کنید تا متخصص ساختن داشبورد شوند. صرف نظر از اینکه چقدر کاربرد پلتفرم BI شما آسان است این نمایندگان راه را برای بدست آوردن بینش های ارزشمند هموار کرده و تعامل با داده‌ها را برای کاربران تجاری ساده تر و موثرتر خواهند کرد. نمایندگان درک به مراتب بیشتری از الزامات و اولویت های تیم های خاص خود نسبت به مهندسان داده و دانشمندان داده خواهند داشت. بنابراین، آنها می دانند از داده هایی که می توانند از مزایای تیم های خاص خود حداکثر استفاده کنند، چه چگونه استفاده کنند تا مزایا را برای تیمشان به حداکثر برساند و آنها بهتر از هر کس میتوانند این زوایای غیر روتین که کلید ایجاد تمایز واقعی هستند را شناسایی کنند. بعلاوه، با وجود این نمایندگان در سازمان، تیم های داده شما آزاد هستند تا بر روی چالش های روزمره‌تری که داده های بزرگ ارائه می دهند ، تمرکز کنند و کارهای دیگری را که دوست دارند انجام دهند نه اینکه با زحمت گزارش ها را پردازش کنند. این یک راه حل برنده – برنده است.

2. مرزهای تجزیه و تحلیل داده ها را جا به جا کنید.

با استفاده از سیستم عامل های تحلیل داده عرف، فرهنگ داده‌محوری شما در سطح ابتدایی است، و نه در آن حد که باید باشد. شما باید فراتر از قابلیت های استاندارد BI و آنالیز بروید. روش جدیدی برای جمع آوری، تجزیه و تحلیل و اقدام بر اساس از داده به کار گیرید.

3. سؤالات نامعمول بپرسید

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم، با پرسیدن سوال های نامعمول در رابطه با داده‌های خود‌، از KPI های معمولی فراتر بروید. همه KPI های مشابه دارند و در نتیجه برای تصیمیم گیری متمایز کاربرد ندارند، مگر اینکه بخواهید فقط یک کسب و کار متوسط و غیرمتمایز دیگری باشید. اگر می خواهید رهبر یک صنعت باشید، باید از پاسخ های غیر منتظره به سوالاتی که قبلاً پرسیده نمیشد، بینش بگیرید. و این به یک بستر BI و تجزیه و تحلیل نیاز دارد که سریع، همه کاره و قابل تنظیم باشد. سپس می توانید سؤالاتی بپرسید و بینش هایی مختص به کسب و کار خود، عملکرد خود و چالش ها و فرصت های خاص خود بدست آورید. با همان جواب های کسل کننده به همان سؤال های خسته کننده خودتان را مشغول نکنید. از فن آوری استفاده کنید که مرز تجزیه و تحلیل داده ها را گسترش بدهد.

4. ساخت تجزیه و تحلیل کسب و کار. نه فقط گزارش

هنگامی که سؤالات نامعمول را پرسیدید، به کاربران کسب و کار خود اجازه دهید داده ها را برش داده و تکه کنند. آن را به تیم داده‌ها واگذار نکنید. آنها گزارشات استاتیک را ارائه می دهند که براساس دیدگاهشان به نتایجی می‌رسند.

به کاربران کسب و کارتان آنالیز ها را ارائه دهید و به آنها اجازه دهید با داده بازی کنند تا بتوانند به روش خود آن را ارزیابی کنند. اولویت های آنها ممکن است بسیار متفاوت از تیم های داده باشد، بنابراین آنها با بینش‌های قدرتمندی روبرو می شوند که ممکن است بسیار تجاری‌تر باشند و به خصوصیات و خواسته‌های مشتریانشان نزدیک‌تر باشند. به طور خلاصه، اگر می‌خواهید عملکرد شغلی مبتنی بر داده خود را تقویت کنید، انتخاب یک پلتفرم با ابتکاری‌ترین قابلیت‌های هوش اطلاعاتی بسیار حیاتی است. این قابلیت ها فراتر از سازماندهی و ارائه داده ها به حوزه تحلیل عمیق و تعامل با داده ها است. DI به شما این امکان را می دهد تا از اطلاعات به شکلی استفاده کنید که تا جایی که ممکن است برای تجارت شما معنی دار باشد ، به طوری که کسب و کار خود را دقیق تر درک کنید که نهایتا منجر به تصمیم گیری بهتر شود.

[

یک قدم تا داده محوری

کافیست اطلاعات تماس خود را وارد کنید. ما با شما تماس خواهیم گرفت.

یک قدم تا داده محوری فاصله دارید

کافیست فرم زیر را تکمیل کنید.